Skryté

Chybová zpráva

Domain module installation is incomplete. See INSTALL.txt and check your settings.php file.

Nezobrazovat v přehledu

ČlánekZákladní údaje

Dětský autismus

Autismus je jednou z nejzávažnějších poruch dětského mentálního vývoje. Jedná se o vrozenou poruchu některých mozkových funkcí. Porucha vzniká na neurobiologickém podkladě. Důsledkem poruchy je, že dítě dobře nerozumí tomu, co vidí, slyší a prožívá. Duševní vývojdítěte je díky tomuto handicapu narušen hlavně v oblasti komunikace, sociální interakce a představivosti (tzv. základní diagnostická triáda problémových oblastí vývoje u poruch autistického spektra).

Aspergerův syndrom

Děti s Aspergerovým syndromem mívají obdobné problémy jako děti s autismem. Intelektově jsou dobře vybavené, některé jsou i výrazně nadané (naučí se samy číst, rozeznávají brzy číslice či písmena, umí citovat z

ČlánekKdo jsme - O nás

Jsme především rodiče. Rodiče, kterým není lhostejný osud dětí s autismem, rodiče, kteří aktivně usilují o změnu situace lidí s autismem v České republice, o zkvalitnění jejich života, zapojení do společnosti a zajištění přístupu ke vzdělávání. Členy spolku jsou také přátelé lidí s autismem a další příznivci, kteří pomáhají zlepšit situaci lidí s autismem ve společnosti. 

ČlánekRelaxační místnost pro osoby s poruchou autistického spektra

Projekt byl realizován v rámci programu „ČSOB pomáhá regionům 2016 – JARNÍ VÝZVA". Díky podpoře veřejnosti a ČSOB, a.s. se organizaci Autisté jihu podařilo získat finanční podporu ve výši 56 890 Kč, která bude použita na vybudování nového relaxačního koutku pro osoby s autismem, v němž budou moci lidé s autismem relaxovat, “schovat se" před okolím či nalézt útočiště při svém afektu.

V některých případech bude místnost sloužit i pro terapie.

ČlánekCeník služeb

Schválený dne: 1. 9. 2015

Účinný ode dne: 1. 9. 2015

ČlánekSpeciální pomůcky

Všechny zde uvedené pomůcky, si mohou členové spolku po předchozí domluvě zapůjčit v sídle spolku.

 

ČlánekPoděkování - sbírka tříkolky

Sbírka na tříkolky

Stránky

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat